ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

موضوع: بازاریابی اینترنتی برای مشاغل و کسب و کارهای کوچک

بازدید: 2994   تعداد پاسخ: 1
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    1

Post بازاریابی اینترنتی برای مشاغل و کسب و کارهای کوچک

سلام به دوستان عزیز و گرامی. از حضور در انجمن بسیار پرمحتوای ام ال مارکتینگ بسیار خوشحالم. امیدوارم لحظات خوبی رو با همدیگه سپری کنیم. اولین مقاله م درباره بازاریابی اینترنتی برای مشاغل و کسب و کارهای کوچک هست. امیدوارم لذت ببرین و به دردتون هم بخوره....
    نویسنده مهمان، هادی جعفری (محقق کسب و کارهای اینترنتی): اولین تبلیغاتی که در اینترنت شکل گرفت به روی متنی بود اما بعدها بنرهای گرافیکی و متحرک جزو جذابیت های دنیای اینترنت شد. اوان این بنرها وقع مخاطب را جلب می کردند و همین علاقه مندی داعیه شد تا استفاده از بنرها گرافیکی به سرعت رشد کند. اما هر چه تعداد این بنرها افزایش می یافت، رعایت مخاطب کمتر به آن جلب می شد. با مقاله ها سخنان آموزشی سایت میهن کار همراه باشید.

برخی حیث حل این مشکل از صفحات باز شونده Pop-up استعمال کردند. این صفحات به محض باز کردن صفحه اصلی سایت به یکباره باز می شدند و درخصوص مدتی کوتاه جلب حرمت می کردند اما به خاطر کاربران اینترنتی بسیار سگ دل و بستن دوباره آنها موجب دردسر بود.
    موثرترین نغمه های تبلیغات اینترنتی بابت مشاغل کوچک
    موثرترین نوا فحوا های تبلیغات اینترنتی از باب مشاغل کوچک

برای تبلیغات اینترنتی فقره سبب مشاغل کوچک کم کم نرم افزارهایی شکل گرفت که به پوست خودکار این نوع صفحات را متوقف می کردند و کاربران اینترنتی هم فقره سبب اینکه این مزاحمت را برطرف کنند، از آنها استعمال کردند. به تدریج مرورگرهای اینترنتی هم این امکان را به صورت پیش گویی در سیستم خویش اضافه کردند تا کاربران اینترنتی بدون كاربرد از نرم اسباب خاصی این مزاحمت ها را برطرف کنند.

روش بعدی ارسال ایمیل به تعداد بالا بود که امروزه به این گونه فرستندگان، Spammer گفته می شود. سرویس های ارائه دهنده ایمیل هم از نرم افزارها و قوانین خاصی بابت ارسال ایمیل استفاده کرده اند تا این مزاحمت های ایمیلی را برطرف کنند.

هنوز هم از امتعه تبلیغات چه به بشره متن و چه به بشره بنر گرافیکی و حتی صفحات باز شونده استفاده می شود.

اما هنوز همه آنها هدف مشترکی دارند: جلب نگرش مخاطب اینترنتی.

اما تحقیقات جدید نشان می دهد به مرور از میزان کارایی كالا اقسام تبلیغات کاسته می شود. انگار مخاطبان نسبت به تبلیغات بی تفاوت شده اند و آنها را نادیده می گیرند. به تصویر زیر دقت کنید:

تبلیغات موثر اینترنتی درخصوص کسب و کارهای کوچک

این تصویر بر اساس حرکت مردمک چشم کاربران اینترنتی تهیه شده است.

در این تصویر نقاط قرمز، نقاطی است که بیشترین پروا مخاطب را به ذات جلب کرده است. مکان هایی که تبلیغات در آن است با مستطیل های سبز رنگ مشخص شده اند که ابداً توجهی را به خود جلب نکرده اند.

نتایج این تحقیقات نشان می دهد که به آرامی روشهای معمول تبلیغات آنلاین کارایی خویش را از دست می دهند. این راه ها به نوعی شلیک در تاریکی است.

اما به خاطر این مشکل حل، دو راه حل کلی در پیش گرفته می شود که البته هر دو یک وجه مشترک دارند. “هدفمند بودن تبلیغات”.

به این معنا که تنها افرادی را که نیازمند نگرش آنها هستیم را جلب کنیم.
    روش اول، تبلیغات بر اساس کلید واژه

مانند تبلیغات کلیکی گوگل (Google AdWord و Google AdSense) را پیشنهاد می دهند و استدلال آنها هم این است که کسی که مثلا کلمات “هتل+اصفهان” را جستجو می کند احتمالا قصد سفر به آنجا را دارد.

پس اگر تبلیغات هتل های واقع در اصفهان را در لابلای صفحات و یا نتیج جستجو نمودن دهیم، احتمال کلیک روی آنها زیاد است و در این صورت ترافیک هدفمندی به سمت سایت رزرو هتل های اصفهان ایجاد می شود. استدلال قابل تاملی است و استقبال خوب از این نوع تبلیغات هم درستی این ادعا را ثابت می کند. براساس گزارش IAB (می ۲۰۰۸) درآمد پی از تبلیغات براساس کلیدواژه، ۴۱ درصد کل درآمد نشانه از کل تبلیغات اینترنتی بوده است و در مقایسه با سال های قدام برابر رشد بیشتری داشته اند . این رشد نشان دهنده نتیجه بخش بودن این نوع تبلیغات بوده است.

توصیه می کنیم جهت کسب اطلاعات بسیار در این حوزه حتما مقالات بازاریابی را مطالعه کنید!
    معایب این نوع تبلیغات

۱٫ درک انگیزه های پیچیده یک انسان راجع به حساب یک ماشین به روی کامل غیر ممکن است. به این معنی که کاربر با واژه ای جستجو می کند که تمام انگیزه ها و اهداف خویش را در آن کلیدواژه خلاصه کرده است!

کاری که یک انسان با تمام هوشی که دارد از انجام آن عاجز است باید توسط موتور جستجو انجام شود یعنی شناسایی انگیزه و هدف کاربر از یک کلیدواژه و ارائه تبلیغات مرتبط با آن. یک کاربر حرفه ای آنقدر کلید واژه هایش را تغییر می دهد تا موتور جستجو به انگیزه واقعی وی پی ببرد راجع به حساب همین معمولا نتایج اولیه نشان دهنده این است که آیا انگیزه اصلی از جستجو درست شناسایی شده است یا نه؟ به همین خاطر نوعی نابینایی هم در موتورهای جستجو دیده می شود.

۲٫ برخی از خریدها برنامه ریزی نشده است و در واقع خریدار در سرآغاز به دنبال آن محصول یا خدماتی که خریده نبوده اما وقتی با آن آشنا می شود، به خرید آن علاقمند می شود.
    روش دوم، تبلیغات بر اساس علاقه مندی مخاطب

استدلال آن هم به این صورت است که اگر فردی مثلا به عکاسی علاقمند بو احتمالا به تبلیغ دوربین عکاسی بسیار التفات می کند. اما از کجا باید دانست افراد چه علاقمندی هایی دارند؟

این روش، به دلیل امکاناتی که با وجود اینترنت روبراه شده، شکل گرفته است. اینترنت این امکان را تامین کرده است تا سایتهای اینترنتی مخصوصا شبکه های مجازی مانند فیسبوک، توییتر، پینترست و … اطلاعات و علاقه مندی های مخاطبان را جمع آوری کنند.

تبلیغات بر اساس علاقمندی مخاطب در شبکه های اجنماعی

در این رخ شما می توانید در سایتی مانند فیسبوک برای کسانی که ساکن لندن هستند و به موسیقی سنتی ایرانی هم علاقه دارند مثلا تبلیغات یک کنسرت استاد شجریان در لندن را نمودن دهید.

این روش، راه تبلیغاتی موثری است اما یک ایراد به این نوع تبلیغات وارد است. آن هم این که بل راجع به حساب خریدهای بر اساس علاقه مندی موثر باشد اما همیشه همه خریدهای افراد، بر اساس علاقه نیست بلکه گاهی در جهت رفع نیاز است. مثلا کسی به استعمال از نرم اسباب ویروس کش علاقه ندارد ولی به آن نیاز دارد.

با این حال این راه تبلیغاتی آنقدر موثر است که گوگل هدف از راه اندازی شبکه «گوگل پلاس» را حصه دار بودن در این محفل عنوان می کند.
    نتیجه

به نظر می رسد نه توان تصاویر چشمک زن و نه اجبار صفحات باز شونده و نه حتی گنجایش اندازه ظرفیت زیاد پولی که در تبلیغات کلید واژه ای صرف می شود نمی تواند به طور کامل نگرش مخاطبان را جلب کند.

اما این به آن معنا نیست که بازاریابی و تبلیغات اینترنتی به طور کامل کارایی خویشتن را از دست داده اند و نباید در آن سرمایه گذاری کرد. انگار چاره ای نیست و باید با این شرایط کنار آمد و بهترین ابزار را برای تبلیغات انتخاب کرد.

اما آنچه در انتخاب ابزار تبلیغاتی اهمیت فراوان دارد و متاسفانه کمتر به آن پرداخته می شود نرخ برگشت سرمایه یا ROI یا Return On Investment است. یعنی چه میزان از هزینه های تبلیغات انجام شده، در قالب فروش بازگشت داشته است؟

در واقع هزار تومان که هزینه تبلیغ می شود باید بتواند اغلب از این مبلغ درآمد زایی داشته آرزو بادا وگرنه انجام آن کاری بیهوده و حتی ضرر ده است. اینکه تمام جدیت خویش را صرف تمرکز در تبلیغات کنیم کافی نیست و در اینجا است که نقش ارزش آفرینی راجع به حساب مشتری و محتوای ویران بی رونق عقب مانده پر رنگ تر می شود.
    نوبت شماست…

نظر شما چیست؟ شما از چه نوع تبلیغاتی كاربرد می کنید و یا در آینده دوست دارید مصرف کنید؟ به نظر شما کدامیک از این نوع تبلیغات اینترنتی گفته شده در بالا موثرتر است؟
    0
    کلا هر روز باید سعی در بروز کردن روشهای بازاریابی داشته باشیم . یادمه سال 1392 در خارج با سیستم های افیلیییت مارکتینگ آشنا شدم و سرچ کردم دیدم در ایران هم نمونه هاش به اسم سایت همکاری در فروش وجود داره . خب شروع کردم به بازاریابی در این سایتها . حدود 60 وبلاگ زدم . خوب هم داشت جواب می داد . یعنی هر روز داشت درآمد من از این سایتها بالاتر می رفت . در سایتهای ایرانی درآمدم به ماهی 7 میلیون تومن هم رسید . در حدود 30 سایت فعالیت می کردم . باور کنین چیزی از سئو هم نمی دونستم . فقط لینک بازاریابی این محصولات 30 سایت همکاری در فروش رو در 60 وبلاگم میذاشتم . برای وبلاگام هم در حدود 70 سایت آگهی رایگان تبلیغ داده بودم . هر روز 1 ساعت این آگهی ها رو بروز می کردم .
    درآمد اینترنتی رو به بهترین وجه داشتم تجربه می کردم . با تغییرات در الگوریتم های گوگل در یه زمان کوتاه اثر این تبلیغات به صفر نزدیک شد . بعد مدت کمی فروش بازاریابی من در این سایتها هم سقوط کرد . بعد از اون با ایمیل مارکتینگ سعی کردم کمی این افت رو جبران کنم . از یه جا به این نتیجه رسیدم واقعا دیگه تمام پست های من در وبلاگا رو بلک لیست کرده . تقریبا این درآمد الان به صفر نزدیک شده .
    در حین این کارا من چند سایت هم برای خودم ایجاد کردم . سایت خبر ورزشی رو خیلی تلاش کردم پربازدید کنم . منتها موضوعش طوری نیست که بدون تبلیغات میلیونی موفقیتی بتونم بدست بیارم . سایتی در مورد معرفی جاذبه های گردشگری ایران و جهان زدم . کمی با کمک تبلیغات پنل اس ام اس مارکتینگ موفق شدم براش مشتری تبلیغات بنری پیدا کنم . منتها اونم اونقدر جواب نداد .
    ممنون میشم یه کم روشهای نوین مارکتینگ و تبلیغات موثر رو بنویسین . هزینه ی زیادی ندارم برای خرید بک لینک و رپرتاژ آگهی بپردازم . کم کم مجبور میشم اینقدر برم دنبال آگهی استخدام بگردم و برای گذران زندگی برم با کمترین دستمزد کارمندی کنم .
    [جهت دیدن لینککنید] - [جهت دیدن لینککنید] - [جهت دیدن لینککنید] - [جهت دیدن لینککنید] - [جهت دیدن لینککنید] - [جهت دیدن لینککنید]
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری موضوع

اشتراک گذاری موضوع