ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
    82

ساده ترین راه اینه که کمربند خودتون رو ببندید - قسمت اول

هنگامی که هشدار بستن کمربند ایمنی در هواپیما در حال چشمک زدن است، که هممون به نوعی باهاش آشنا هستیم و وقتی هم این هشدار را می بینیم که اغلب با ناراحتی و اعتراض مسافران همراه می شود و وقتی خدمه پرواز باز هم از آنها می خواهند سریع این کار را انجام دهند با این عکس العمل ها مواجه می شوند. مثل چی؟، دوباره؟، واقعا که!، باید حتما ببندم... ...

جواب البته که مثبته. همانطور که ماردتون بهتون میگه: این کار واسه خودت خوبه!

ریچارد مک اسپادِن، مدیر اجرایی موسسه ایمنی صاحبان هواپیمایی و خلبانان، می گوید:

من فکر می کنم که دیگه قدیمی شده – "این برای من اتفاق نمی افته".

اتفاقات هوایی بسیار به ندرت اتفاق می افتد – "چقدر ممکنه که این اتفاق برای من بیافته" – و من هم جواب ممی دم خیلی شانس اینکه براتون همچین اتفاقی بیافته کمه. شما بلیط هواپیما و یا بلیط خارجی را با خیال راحت خریداری کنید و از سفر خود لذت ببرید.

اما این رو هم اضافه می کنم که حتی اگر شانس این اتفاق کم باشد، پیامدهای اتفاقاتی که می تواند اتفاق بیفتد، می تواند بسیار قابل توجه باشد، حتی اگر این فقط تکان شدید در اثر جو بد هوا باشد. اگر شما درست در جای خودتون نباشید، سر شما می تواند به سقف هواپیما بخورد و این می تواند آسیب جدی به دنبال داشته باشد و ساده ترین راه اینه که کمربند خودتون رو ببندید.
    یک کمربند ساده - یا حتی محدودیت های دیگر مانند مهار شانه - ممکن است به اندازه کافی برای نجات زندگی یک انسان کافی نباشد، اگر یک هواپیما از ارتفاع 10.700 متری به سمت زمین در حال سقوط باشد. کمربند ایمنی واقعا آنقدرها هم نتوانست از مرگ تراژیک جنیفر ریوردان در 17 آپریل 2018 جلوگیری کند. موتور هواپیمای 737 ایرلاین Southwest ترکید و بخشی از موتور بدنه و پنجره های هواپیما را که در نزدیکی او بود سوراخ کرد و تکه هایی از موتور به سر، گردن و لگن او برخورد کرد.اگر قصد خرید بلیط هواپیما یا بلیط خارجی را دارید ردیف جلو را انتخاب کنید.

با این حال، حوادث نادری مانند این اتفاق، و یا نوع برخورد آن با زمین، تنها دلایل برای بستن کمربند در هواپیما نیست. آنها برای محافظت از شما در حین پرواز در هواپیماها نیز طراحی شده اند.

وضعیتی برای کمربند ایمنی

هدر پول، خدمه پرواز و نویسنده آمریکایی در سال 2015 عنوان کرد:

به همان دلیلی که شما باید کمربند ایمنی خودتان را ببندید، خدمه پرواز هم باید ان کار را انجام دهند. همه اشخاصی که بلیط هواپیما یا بلیط خارجی تهیه کردنند و همه ی اشخاص داخل هواپیما بایستی کمربندشان را ببند.

وی اضافه کرد:

این کار به این خاطره که شما در هواپیما به این طرف و آن طرف پرتاب نشوید. اغلب مردم فکر می کنند اگر در وضعیت نامناسب جوی باشیم و هواپیما تکان شدیدی داشته باشد نهایت کمی به سمت بالا کشیده می شوند. حقیقت اینه که وقتی هواپیما ارتفاع کم می کنه، خیلی سریع و خشن این اتفاق می افته و در این صورت مسافران صدمه می بینند –سرشون به سقف هواپیما برخورد می کنه!

این یک اصل فیزیک ساده، و اولین قانون حرکت نیوتن است: یک بدن در حالت استراحت در حالت استراحت باقی خواهد ماند، مگر اینکه نیروی بیرونی بر آن اثر کند.

حالا از این زاویه به موضوع فکر کنید: اگر کمربند ایمنی را در هواپیمایی که در حال سقوط و یا کم کردن ارتفاع است نبندید- که اغلب با آشفتگی جوی اتفاق می افتد - شما در حالت استراحت هستید. شما در حالت استراحت باقی خواهید ماند زیرا هواپیما، به معنای واقعی کلمه، زیر پای شما است که خالی می شود. اگر کمربند ایمنی دارید، کمربند ایمنی به عنوان یک نیروی بیرونی بر روی شما عمل می کند، ولی شما با پایین رفتن هواپیما پایین می روید ولی در عوض سرتون به کمد بالای سرتون محکم برخورد نمی کنه!!

مک اسپادِن اضافه می کنه:

که این کار فقط برای محکم کاری و احتیاط بیشتر انجام می شه، که اگر اتفاق غیر منتظره ای افتاد شما هنوز هم در سلامت باشید. منبع: بلیط هواپیما
    آخرین ویرایش توسط PEGAHH22 در تاریخ 2019/05/13 ساعت 11:30
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)