ما در مورد TemplateMonster، طراحی وب، [سئو] روند صنعت، کارآفرینی، کسب و کار، مدیریت، Weblium و بازاریابی اینترنتی پروژه های دیگر خود با دیوید براون صحبت کردیم. اگر در یک نقطه از زندگی خود، نیاز به یک قالب آماده وب سایت داشته اید، حداقل یکبار نام تجاری TemplateMonster را شنیده اید. برای کسانی که هرگز نشنیده اند، TemplateMonster یکی از پیشگامان ارائه دهنده قالب های وب سایت برای سیستم های CMS و تجارت الکترونیک است. موجودی آنها شامل تم ها برای تمام انواع تقسیمات و حوزه های تجاری است. این شرکت به میلیون ها مشتری از سراسر جهان، خدمت می کند.

دیوید بروان را اگر نمی شناسید بدانید که او مدیر عامل شرکت و موسس TemplateMonster است همان سایتی که کلی قالب وردپرس دارد می فروشد و برخی از دوستان وطنی ما هم در آن به نام های دیگر کشورها محصولات عرضه می کنند! این طوری بگویم که او کارآفرین شناخته شده دنیای IT است.

مهمان ما امروز دیوید براون از نیویورک سیتی، نیویورک، ایالات متحده آمریکا / کیف، اوکراین است. او مدیر عامل شرکت و موسس TemplateMonster است، او کارآفرین شناخته شده دنیای IT است. او چندین پروژه فناوری اطلاعات را راه اندازی و در پروژه های مختلف سرمایه گذاری کرده است. او همچنین فعال اجتماعی در توسعه کسب و کارهای کوچک محلی است.

– لطفا با خوانندگان خود در مورد خودتان بگویید ما می خواهیم قبل از شروع داستان استودیوی طراحی وب، در مورد پس زمینه و زندگی خود بیشتر بیاموزیم.

– من در گرجستان متولد شدم وقتی که من ۱۱ ساله بودم، به دلیل جنگ در آبخازیا، خانواده ام مجبور به ترک شهر شدند. بنابراین ما به اوکراین نقل مکان کردیم و در اوایل سال ۲۰۰۱ تحصیلات ابتدایی خود را به پایان رساندم. وقتی در دانشگاه تحصیل می کردم، یک کارآفرین از ایالات متحده دیدم که بعدها مشارکت کننده TemplateMonster شد. در آن زمان، او به دنبال یک تیم از متخصصان جوان و با استعداد بود که قادر به مدیریت پروژه های وب برای مشتریان ایالات متحده بودند. من موافقت کردم که بخشی از این تیم به همراه تعدادی از دوستانم باشم. اولین پروژه ای که ما راه اندازی کردیم در حدود ۷۰۰۰ دلار قیمت داشت که مقدار پول زیادی برای آن زمان بود.

– در سال ۱۹۹۸، شما یک استودیو کوچک محلی طراحی کردید. در آنجا شما با این مشکل مواجه شدید: شما نمیتوانستید همه مشتریان را راضی نگه دارید، زیرا همه آنها میخواستند یک طراحی سفارشی با قیمت مقرون به صرفه داشته باشند. با تیم محدود شما، شما نمی توانستید قیمتها را کاهش دهید. این نقطه ای بود که ایده ایجاد و فروش قالب های آماده متولد شد. اولین قدم های شما برای اجرای این ایده چیست؟ چگونه ابتدا واکنش های اولیه خود را از تیم و مشتریان خود دیدید؟ آیا اولین مشتری خود را که از قالب های خود استفاده کرده اید به یاد می آورید؟

– روزی من یک طراح از تیممان را دیدم که با برخی از عناصر آماده ساخته شده از قبل در پروژه هایش استفاده می کند. من متوجه شدم که انجام این کار به صورت خودکار، او را به میزان زیادی در انجام کارها سریع کرده است و همزمان قادر به تولید تعدادی از طرح های مختلف می باشد. همانطور که ما با تعداد زیادی از سفارشات مشغول بودیم و زمان و منابع ما محدود بود، تصمیم گرفتیم همان رویکرد را در روند ایجاد سایت بکار ببریم. این زمانی بود که اولین قالب وب سایت را راه اندازی کردیم. آن قالب Microsoft FrontPage بود که بیش از ۱۰٫۰۰۰ بار دانلود شد. در مقایسه با طرح های مدرن امروز، ساده و بسیار ساده بود. با این حال، ما به آن افتخار می کردیم زیرا خواسته های مخاطبان به اندازه کافی پاسخ داده شده بود.

– مه ۲۰۰۲٫ Elon Musk فقط SpaceX را تاسیس کرده بود. نه آیفونی وجود داشت و نه گوگل کروم یا موزیلا فایرفاکس. وردپرس، جوملا، مجنتو تاسیس نشده بود؛ تصور کنید یک دنیای فن آوری بدون فیس بوک، توییتر، یوتیوب، واتسپ، اسکایپ و تعداد زیادی دیگر از تکنولوژی ها که امروزه شناخته می شوند. با این حال، وب سایت رسمی TemplateMonster از حالت بتا برای راه اندازی در ۲۴ مه ۲۰۰۲ استارت خورده است. آیا آن زمان، زمان مناسب برای شروع شرکت شما بود؟ تفکر شما چگونه بود؟ آیا می توانستید تصور کنید که بیش از ۱۵ سال بعد شما هنوز هم یکی از رهبران بازار باشید؟

– اعتقاد دارم بله؛ ما احتمالا اولین شرکتی بودیم که قالب هایی برای وب سایت های مختلف ایجاد کرد. ما جامعه را به تم های PSD و قالب های مبتنی بر فلش معرفی کردیم که من فکر میکنم این موضوع انقلابی را به پا کرد. در سال ۲۰۰۲، در مورد چیزهایی که ما انجام می دادیم بسیار مشتاق بودیم. ما به عنوان یک تیم ده نفره آغاز کردیم. من حتی نمیتوانستم تصور کنم که ما بزرگ میشویم! با این حال، من احساس اعتماد به نفس داشتم که محصولات ما در بسیاری از سالهای متوالی پرتقاضا هستند.

– چه تعداد برای TemplateMonster کار می کنند؟ دفاتر شما کجا هستند؟ یک روز کاری معمول برای شما و تیم شما چگونه است؟ لطفا در مورد فرهنگ شرکت خود بگویید.

– در تیم ما بیش از ۲۰۰ نفر وجود دارد. دفاتر ما در سه شهر بزرگ اوکراین قرار دارد. اکثر ما ۸ ساعت کار در روز انجام می دهیم، با چند وقت استراحت برای استراحت کردن و همچنین شام در برنامه ها گنجانده شده است. ما یک فرهنگ سازمانی بسیار غنی و سرگرم کننده داریم. خانواده TemplateMonster در رویدادهای ورزشی، مسابقات، مسابقات و غیره شرکت می کنند. ما همچنین یک سنت خوب برای برگزاری تعطیلات با هم داریم.

– صدها نفر از افرادی که با زبان های مختلف صحبت می کنند و در مناطق مختلف زندگی می کنند و پیش زمینه های فرهنگی مختلفی دارند درحال کار کردن هستند. چگونه این افراد را استخدام، آموزش و مدیریت می کنید به طوری که هر کس می تواند اندیشه های شرکت شما داشته باشد؟ آیا شما از تکنیک های مدیریت و آموزش ویژه استفاده می کنید؟

– هر عضو جدید تیم ما برای ما بیش از یک کارمند است که ۹ تا ۵ کار می کند. مهم نیست که شخصی در دفتر یا از راه دور کار کند، ما سعی می کنیم یک محیط دوستانه ایجاد کنیم که بتوانند رشد، توسعه و تحقق ایده های خلاقانه خود راانجام دهند. از زمان راه اندازی TemplateMonster، ما توانسته ایم سبک و اخلاق شرکتی خودمان را ایجاد کنیم. ما یک خانواده بزرگ هستیم، که در آن شما می توانید بزرگ رویا ببینید و هدف بالاتر از رویاتون را داشته باشید. ما از یکدیگر حمایت می کنیم. ما همیشه آماده هستیم برای کمک و افزایش مهارت و انتقال تجربیات با همکاران جدید را داشته باشیم. در خانواده بزرگ TemplateMonster، هر زمان که لازم باشد، همیشه می توانید پشتیبانی دیگر اعضا را داشته باشید.

– هنگامی که شما برای اولین بار شروع کردید، فقط قالب PSD میفروختید. اما در آن روزها شما هیچ  رقیبی نداشتید. شما از آن “اقیانوس آبی” به “اقیانوس سرخ” امروز نقل مکان کردید. شرکت شما چگونه با دیگران رقابت می کند؟ چگونه قیمت ها را برای محصولات و خدمات خود در مقایسه با رقبا خود تنظیم می کنید؟

– TemplateMonster افتخار دارد که یکی از مجموعه های متعدد طراحی های آماده شده در وب را داشته باشد. به سختی می توانید سایر ارائه دهندگان تم را به فروش موضوعات برای هر CMS و پلت فرم تجارت الکترونیک تصور کنید. هر موضوعی که ما فروش آن را انجام می دهیم، به دقت بررسی شده است قبل از آنکه بر روی سایت برود.علاوه بر این، TemplateMonster اخیرا به یک بازار تبدیل شده است و ما از طراحان خلاق و ماهر و آژانس های طراحی وب برای فروش محصولات خود در پلتفرم خود استقبال می کنیم. ما هزینه هر یک از اقلام را بر اساس عملکردی که دارند ذخیره می کنیم. محصولات با کیفیت بالاتر قیمت بالاتری دارند. علاوه بر این، تم های ما همچنین شامل پسوند سفارشی، پوسته های بافت و دیگر ویژگی های اضافی بدون هیچ هزینه ای است. بنابراین، با دانلود یک قالب وب سایت شما بیش از یک طرح آماده و خالص، بلکه یک راه حل کامل وب است که آماده است تا با برخی تنظیمات جزئی بر روی وب راه اندازی شود.

– پشتیبانی مشتری برای شما چقدر اهمیت دارد؟ چقدر از منابع شما برای آن استفاده می شود؟

– پشتیبانی رایگان ۲۴/۷ – این یکی از دلایل اصلی برای اینکه مشتریان ما را انتخاب می کنند. برای ما بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنیم که مردم موفق به نصب و مدیریت محصولات دیجیتال می شوند. شما باید بدانید که TemplateMonster در ماه اوت سال ۲۰۱۷ به یک بازار تبدیل شد. از این به بعد، ما افتخار می کنیم که بیش از ۲۰ متخصص ماهر در ۲۴/۷ تیم پشتیبانی مشتریان بازار کار داشته باشیم.

– نقطه ای بود که بیشتر درآمد شما از فروش قالب ها برای وب سایت های مبتنی بر فلش بود. با این حال، تغییر از Adobe Flash به HTML اجتناب ناپذیر بود. در سال ۲۰۱۰، استیو جابز در نامه خود تحت عنوان “افکار خود بر روی فلش” اعلام کرد که فن آوری فلش  از بین می رود. این فقط سرعت این فرایند مرگ را افزایش داد. من اعتقاد دارم این یک تغییر بزرگ دردناک برای شرکت شما بود. شما چگونه این مسئله را حل کردید؟

– این زمان سخت برای TemplateMonster بود. در آن لحظه، تعداد کل فروش های تولید شده از تم های مبتنی بر فلش ۸۰ درصد از درآمد کل را تشکیل می داد. این به این معنی بود که ما در حال از دست دادن شرکت بودیم مگر اینکه برای هر گونه تغییری خود را آماده کنیم. این لحظه ای بود که ما مجبور بودیم تصمیم بگیریم که آیا یک تیم جدید استخدام کنیم یا کارمندان خودمان را آموزش دهیم؟ ما دومی را انتخاب کردیم بزرگترین بخش این تیم با ما باقی ماند و مهارت های جدیدی را به دست آورد. ما ۲ سال به آموزش مجدد تیم کمک کردیم، این یک مدت طولانی برای شرکتی است که در صنعت طراحی وب مشغول به کار است. میلیون ها دلار از دست داده ایم، درست است. با این حال، من برای این تصمیم پشیمان نیستم. من تیم وفادارم را با خودم نگه داشتم، که در بلندمدت به من بازگردانده شد.

– شما تقلب، حملات DDoS، تهمت زدن، دزدی دریایی را تجربه کردید. شما حتی با یک پرونده ۱۰۰ میلیون دلاری درباره نقض حق نسخه برداری مواجه شدید. بزرگترین چالش در زندگی تجاری شما چیست؟

– ما در واقع با چالش های فراوان روبرو هستیم. پرونده ای که احتمالا به آن اشاره کردید، یکی از پیچیده ترین مسائلی بود که ما تا کنون با آن مواجه بوده ایم. در آن زمان ما یک وکیل واجد شرایط در تیم مان نداشتیم، بنابراین یک بار اشتباه کردیم و قراردادی را با ارائه دهنده تصاویر ذخیره شده امضا کردیم که غیر قابل اعتماد بود. این زمانی بود که TemplateMonster تقریبا نام دامنه خود را از دست داد. همانطور که می دانید، در شرکت های طراحی وب از دست دادن نام خود برابر با مرگ است. خوشبختانه، ما توانستیم همه چیز را حل کنیم و نام دامنه ما را حفظ کنیم. اکنون، وکیل ما قبل از اینکه متنی امضا شود، به دقت هرگونه قراردادی را بررسی می کند.

– همه چیزهایی که در بالا بحث کردیم من را شگفت زده کرده است. من فکر می کنم که فیلسوف آلمانی، فریدریش نیچه گفت: “آنچه که ما را نمی کشد، ما را قوی تر می کند.” اما حتی در شرایط ایده آل تنها یکی از این مشکلات می تواند یک شرکت را از بین ببرد. در مورد شما، کسب و کار خود را دوباره و دوباره و دوباره ساخته اید، و شما هنوز هم یکی از بازیکنان برتر در صنعت است. راز شما چیست؟

– من در مورد چیزهایی که انجام می دهم پرشور هستم فلسفه شخصی من این است که کار خود را با عشق و اشتیاق انجام دهید یا آن را ترک کنید. تنها با پیروی از چنین سناریویی شما قادر خواهید بود به موفقیت دست یابید.

– اگر شما می توانستید DeLorean را از دکتر براون قرض گرفته وبه زمان سفر می کردیدو به ۲۴ مه ۲۰۰۲ می رفتید، چه توصیه ای به دیوید جوان داشتید؟

– اگر من می توانستم زمان را به عقب برگردانم، دیوید جوان را توصیه می کردم که با دقت بیشتری به رهبران صنعت و پیشگامان صنعت گوش فرا دهد. به عنوان مثال، لحظه ای که استیو جابز اعلام کرد که فلش به زودی کشته خواهد شد، ما به حرف های او توجه زیادی نکردیم. با این حال، اگر ما شروع به دوباره فکر کردن به استراتژی خود و آموزش مجدد تیم را به زودتر انجام می دادیم، ما می توانستیم شروع به انتشار محصولات جدید و رقابتی تری را زودتر شروع کنیم.من همچنین توصیه ای اکید و بسیار مفید برای کار با افراد هوشمند را به خودم ارائه می کردم و آنها را در تیم با هر هزینه ای که برای شما داشت نگه می داشتم.

– درباره آینده اینترنت، طراحی وب و قالب های آماده وب چه فکر میکنید؟ چگونه  پیشرفت در یادگیری ماشین، واقعیت مجازی، واقعیت افزوده، و غیره، می تواند چشم انداز صنعت شما را تغییر دهد؟

– روند رو به رشدی از اتوماسیون و ساده سازی وجود دارد. هر روز تعداد بیشتری از تم های آماده که با صفحه سازهای drag&drop کار میکنند ساخته می شوند. در واقع، تعدادی از این راه حل ها نیز در گالری TemplateMonster در حال رشد کردن هستند. همه اینها بدون نیاز به برنامه نویسی یا طراح، برای ایجاد پروژه های وب خودتان هست. همه اینها به طور مستقیم می تواند به شما در ویرایشگر صفحه بصری کمک کند.همانطور که در واقعیت مجازی است، در حال حاضر تعدادی پروژه های طراحی وب بسیار جالب وجود دارد که یک بازدید کننده احساس می کند که او بخشی از صحنه ای است که او روی صفحه نمایش می بیند. من معتقدم که رویکردهای جالب تر و نوآورانه ای برای ایجاد وب سایت در آینده ای نزدیک ارائه خواهد شد.

– قدم بعدی برای شما و برای TemplateMonster چیست؟ هر گونه ایده یا طرح های جدید برای پیگیری؟ آیاTemplateMonster در بازار، سرمایه گذاری بر روی مدلهی مختلف را انجام می دهد؟ آیا بیشتر تم های چند منظوره را می بینیم؟

– شما احتمالا شنیده اید که TemplateMonster به یک بازار تبدیل شده است. ما از طراحان خلاق و آژانس های طراحی وب به بخشی از جامعه رو به رشد وب توسعه دهندگان استقبال می کنیم و شروع به درآمد کمیسیون ۷۰ درصدی از فروش هر محصول دیجیتالی فروخته شده در templatemonster.com را می کنیم. ما همچنین قصد داریم موجودی خود را با انواع جدیدی از محصولات را گسترش دهیم و همچنین بیشتر از چندین قالب وب سایت چند منظوره متداول با محبوب ترین پلتفرم های وب منتشر کنیم. ما همچنین می خواهیم از آخرین نوآوری های وب آگاه و در انها شریک باشیم.

منبع: مصاحبه با دیوید بروان