ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

موضوع: تعریف بازاریابی شبکه ای از سایت همیار وب؟

بازدید: 8997   تعداد پاسخ: 0
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
    1

تعریف بازاریابی شبکه ای از سایت همیار وب؟

سلام دوستان یه مقاله خوب در مورد بازاریابی شبکه ای در سایت همیار وب دیدم که خیلی متفاوت بود لطفا لخونید و نظرتون رو بدید

بازاریابی شبکه ای که نوعی از بازایابی دهان به دهان است این روزها در کشور ما بازار داغی دارد. بین جوان های ایرانی صحبت ها در مورد نتورک مارکتینگ و بازاریابی شبکه ای بسیار است. این روزها صحبت هایی که در مورد ثروتمند شدن از طریق نتورک مارکتینگ می شود بین دختر و پسرهای ایرانی زیاد است. سودای ثروتمند شدن از طریق زیر مجموعه هایی که همیشه و در هر شرایطی برایشان پول سازی می کنند. در این مقاله قصد دارم در مورد بازاریابی شبکه ای یا نتورک مارکتینگ و حقایقی که در این باره وجود دارد صحبت کنم.

بازاریابی شبکه‌ ای یا نتورک مارکتینگ چیست؟
    بازاریابی شبکه ای که به آن بازاریابی چند سطحی هم می گویند روشی است که از طریق آن شرکت ها، محصولات و خدمات خود را بدون دردسر و تبلیغات به فروش می رسانند. در واقع در این روش بازاریابی، فروش محصولات به صورت رایگان و به واسطه مشتریان صورت می گیرد. هر فردی می تواند در ازای دریافت پورسانت از شرکت مورد نظر محصولاتشان را به فروش برساند.

در ایران هم دقیقا به این صورت است. افراد محصولاتی را از شرکت مربوطه خریداری می کنند و آن را به اطرافیان و هر کسی که می شناسند به صورت عمده یا حتی تکی می فروشند. البته فرق این روش با دیگر روش های بازاریابی این است که برای فروش و درآمد بیشتر می توان از افراد دیگر که به اصطلاح به آن ها زیر مجموعه می گویند هم استفاده کرد.

در این روش هر چقدر زیر مجموعه های فعال تری داشته باشید و فروش های بیشتری را بتوانند ایجاد کنند به نفع شماست. درصدی تعیین شده از فروش محصولات توسط زیر مجموعه های شما به حساب شما واریز می شود. اصل اساسی در بازاریابی شبکه این است که زیر مجموعه های فعالی داشته باشید. وگرنه خودتان به تنهایی نمی توانید درآمد زیادی آنچنانی داشته باشید.

بازاریابی شبکه ای با شرکت های هرمی چه تفاوتی دارد؟
    در شرکت های هرمی مثل گلد کوئست هیچ کالایی برای خرید و فروش وجود نداشت و افراد به واسطه زیر مجموعه هایی که می گرفتند پول دریافت می کردند. که این دقیقا کار بی هدفی بود و در نهایت به عنوان کاری غیر مجاز در کشور ما با افرادی که عضو این سیستم ها بودند مقابله شد.

ولی در بازاریابی شبکه ای و نتورک مارکتینگی که الان در ایران دیده می شود اول فروش محصول و بعد زیر مجموعه گیری شرط است. این تنها دلیلی است که به بسیاری از شرکت هایی که در ایران به این صورت فعالیت می کنند مجوز کسب و کار داده اند. در واقع به گفته خیلی از کارشناسان فعالیت این شرکت ها و محصولاتی که ارائه می کنند به چرخه اقتصاد کشورمان کمک بزرگی کرده است.

پیشنهاد ویژه همیار وب : بازاریابی اینترنتی یا (Internet Marketing) چیست؟

بازاریابی شبکه ای در ایران چگونه است؟
    همانطور که ابتدای مقاله اشاره کردم فعالیت در سیستم های هرمی و به اصطلاح بازاریابی شبکه ای در ایران زیاد شده است. هر روزی هم که می گذرد به عضو شدگان در این سیستم ها افزوده می شود. شاید اطرافیان شما نیز عضو این سیستم ها هستند. شاید شما هم این جملات ترغیب کننده را شنیده باشید :

اگه می خوای به آرزوهات برسی

اگه می خوای ماهی 20 میلیون درآمد داشته باشی

اگه دوست داری به استقلال مالی برسی و دستت تو جیب خود باشه

اگه می خوای لاکچری زندگی کنی

بیا زیر مجموعه من شو و تو سیستم عضو شو و کارت رو شروع کن.

خیلی راحته! فقط باید بیای تو سیستم و کارو شروع کنی. تا کی می خوای واسه مردم کار کنی؟ فکر کردی با حقوق یکی دو میلیون در ماه به جایی می رسی؟

حتما از این جملات شنیده اید! اگه شما نشنیدید، تا دلتون بخواد من شنیده ام. خیلی از دوستانم تو کار بازاریابی شبکه ای بودند و به جرات می گویم کمی بیشتر روی من کار می کردند من هم ناغافل عضو سیستم می شدم و دلم را به این وعده های تو خالی خوش می کردم.

از این حرفا بگذریم شاید تا حدودی چنین وعده هایی واقعی باشه! هر کسی در هر کاری سعی و تلاش زیادی کند بی شک به هدفش می رسد. ولی آیا به نظر شما با بازاریابی شبکه ای در ایران کسی به این جایگاه رسیده است؟

کسانی که الان توسط بازاریابی شبکه ای به درآمد 20 الی 30 میلیون تومان در ماه رسیده اند بی شک تلاش زیادی کرده اند و جزء اولین نفراتی بودند که پا در این عرصه گذاشته اند. به اصطلاح لیدرهایی که الان در شرکت های نتورک مارکتینگ به جایی رسیده اند به لطف زیر مجموعه ها و در واقعی هرمی است که به خوبی ساخته اند است.

در حقیقت هرچه که می گذرد به درآمد زائی این لیدرها افزوده می شود و این بهترین ابزاری است که زیر مجموعه های خود را بیشتر کنند. به شما وعده خرید یک عدد جنسیس کوپه را بعد از 3 ماه کار کردن بدهند تحریک نمی شوید؟

پیشنهاد می کنم مقاله نیچ مارکتینگ یا بازاریابی جاویژه چیست؟ را حتما بخوانید.

جالب اینجاست که این افراد یعنی همان لیدرهای کهنه کار دست به کارهایی می زنند که بتوانند اطرافیان خود را که اکثرا جوان ها هستند را تحریک کنند. مثلا ماشینی می خرند کاملا جوان پسند و لاکچری! این دقیقا همان راز موفقیت در جذب زیر مجموعه های بیشتر است.

اما کسانی که الان قصد دارند وارد سیستم شوند هم می توانند به درآمد های نجومی برسند؟ مسلما دیگر اینطور نیست! خیلی از دوستان و آشنایانم که به تازگی وارد سیستم شدند بعد از مدتی فهمیدند که به درد نمی خورد و از آن خارج شدند. در واقع الان جمع کردن زیر مجموعه های فعال در این سیستم ها کار بسیار سختی است!

چگونه در نتورک مارکتینگ موفق عمل کنیم؟
    همان طور که گفتم بازاریابی شبکه ای به نوعی از بازاریابی دهان به دهان پیروی می کند. به خاطر اینکه در این روش برای فروش محصولات، خودتان باید محصول مورد نظر را به فرد دیگری توصیه کنید. در این حالت باید از محصول مورد نظر تعریف کنید حتی اگر مزیت خاصی نداشته باشد. باید طوری عمل کنید که حتی اگر محصول مورد نظر دارای کیفیت مطلوبی نبود آن را بتوانید به فرد مورد نظر بفروشید. در بازاریابی حضوری باید حرفه ای باشید.

نکته بعدی و اصلی در نتورک مارکتینگ داشتن قدرت مذاکره است. باید اصول مذاکره را بدانید. همانطور که می دانید نتورک مارکتینگ یعنی شبکه سازی. باید توانایی ساخت شبکه با استفاده از زیر مجموعه های خود را داشته باشید. باید بتوانید مردم را متقاعد کنید تا برای شما به صورت غیر مستقیم کار کنند. در واقع در پرزنت کردن مردم باید توانایی بالایی داشته باشید.

مورد بعدی توانایی ساخت رهبر است. اگر می خواهید زیر مجموعه های فعال و قوی داشته باشید باید بتوانید هر یک از آن ها را به یک رهبری توانمند تبدیل کنید. خاصیت این کار این است که هر کدام از آن ها در ادامه، خود به لیدری تبدیل می شوند و می توانند برای خود تیم بسازند. و این دقیقا باعث افزایش چند برابری زیر مجموعه های شما می شود.

آیا شرکت های نتورک مارکتینگ در ایران مجوز دارند؟
    چندین بار دیده ام که فعالیت این شرکت ها در ایران مجاز و بدون مشکل است. حتی یک بار در اخبار هم مشاهده کرده ام که در مورد برخی از این شرکت ها صحبت شده و مجوز صادر شده آن ها از اداره صنعت و معدن را نشان داده اند. ولی ابهاماتی در مورد بعضی از این شرکت ها است. این فقط به خاطر کیفیت پایین بعضی از محصولاتشان است.

بارها مشاهده شده است که فعالیت بعضی از این شرکت ها را منع کردند و دوباره برای فعالیتشان مجوز جدید صادر شده است. ولی در کل فعالیت این شرکت ها در ایران مجاز است و مطمئن باشید در صورت مشاهده هر گونه تخلف با آن ها مقابله می شود. جالب است بدانید فعالیت این شرکت ها در ایران از لحاظ شرعی هم مانعی ندارد.

آیا از طریق نتورک مارکتینگ در ایران می شود پول دار شد؟
    همانطور که گفتم اگر در هر کاری تلاش کنید به نتیجه های باور نکردنی خواهید رسید. ولی آیا اینکه با نتورک مارکتینگ در ایران می شود پول دار شد سوالی است که جوابش تا حدودی معلوم است. همانطور که تا الان متوجه شدید افرادی در این کار موفق خواهند شد که زیر مجموعه های زیادی دارند و مهم تر از همه زیر مجموعه های فعال که همیشه در حال فروش محصولات هستند.

شخصی می تواند به این جایگاه برسد که فردی زیرک و باهوش باشد و در ترغیب کردن افراد به عنوان زیر مجموعه توانایی به خصوصی داشته باشد. باید توانایی تیم سازی را داشته باشد. باید بتواند هر کدام از زیر شاخه های خود را به خوبی مدیریت کند. آیا شما واقعا می توانید چنین فردی باشید؟ تحقیقات نشان داده است که فقط 1 درصد از افراد وارد شده در این سیستم ها موفق می شوند تا به درآمد های بالا برسند.

در محیط نتورک مارکتینگ ایران جملات انگیزشی زیادی گفته می شود. طوری که عقل از هوش بسیاری می پرد و مدام به رویایی که در ذهن خود ساخته اند فکر می کنند. با صحبت هایی که در محیط نتورک زده می شود انگیزه افراد چندین برابر می شود و آماده می شوند تا هر چه زودتر کارشان را شروع کنند. اما هرگز تا انتهای راه نمی روند و بعد از مدتی بی خیال آن می شوند.

پیشنهاد می کنم مقاله بازاریابی درونگرا یا (Inbound Marketing) چیست؟ را حتما بخوانید

جمع بندی و سخن پایانی
    بسیاری از افراد را دیده ام که شغل اصلی خود را رها کرده اند و وارد این سیستم ها شده اند. بدون آنکه از عاقبت کارشان اطلاعی داشته باشند. من با فعالیت این شرکت ها هرگز مخالف نیستم ولی باید بدانید که جزء آن یک درصد بودن شاید برای هر کسی محال باشد!

تنها کسانی که در نتورک مارکتینگ سود می کنند صاحبان شرکت های مربوطه هستند. در واقع شما ابزاری هستید تا آن ها را ثروتمند کنید. البته هرگز قصد توهین یا زیر سوال بردن این شرکت ها را ندارم. به نظر من اگر واقعا می خواهید به کسب درآمد بالا و در واقع به استقلال مالی برسید با نتورک مارکتینگ در این دوره و زمانه شدنی نیست. امیدوارم از این مقاله استفاده کافی را برده باشید.

منبع : همیار وب
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری موضوع

اشتراک گذاری موضوع