ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

موضوع: 4 راز ثروتمند شدن

بازدید: 4691   تعداد پاسخ: 2
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    107
    مدیریت و توسعه دهنده

4 راز ثروتمند شدن

4 راز ثروتمند شدن-miliarderha-jpg

1-پس‌انداز کنيد

مارک کوبان، کارفرما و مالک تيم بسکتبال دالاس ماوريکس حدود ۳ ميليارد دلار ثروت دارد. او اين ثروت را از راه ساخت و ساز اندوخته است و اکنون به جايي رسيده که در گفتن راز ثروتمند شدن خود به ديگران خساست نمي‌ورزد. اما به نظر شما مهمترين عامل ثروتمند شدن کوبان چيست؟ خيلي ساده است؛ پول خود را صرف خريد چيزهاي بي‌ارزش نکنيد. اين يکي از مهم‌ترين توصيه‌هايي است که او در يکي از مطالب منتشر شده در وبلاگ خود با عنوان چگونه ثروتمند شويم کرده است. وي در اين مطلب گفته است: تا مي‌توانيد پس‌انداز کنيد. حتي اگر شده يک پني پس‌انداز کنيد. به جاي خريد قهوه روزانه آب بنوشيد و به‌جاي رفتن به رستوران‌هاي گران قيمت نان و پنير بخوريد. بدهي‌هاي کارت اعتباري خود را کاهش دهيد. نخستين قدم براي ثروتمند شدن نظم و ديسيپلين است. اگر واقعا مي‌خواهيد ثروتمند شويد ديسيپلين مورد نظر را پيدا کنيد.

2-خلاف جهت آب شنا کنيد
    دانشمند اوماها، محبوب‌ترين الگوي سرمايه‌گذاري خردمندانه است؛ تعجبي نداردکه اين لقب را به سومين مرد جهان يعني وارن بافت با ثروتي بالغ بر ۷۲ ميليارد و ۷۰۰ ميليون دلار داده‌اند. استمرار وارن بافت يکي از مهمترين دلايل موفقيت وي محسوب مي‌شود. وي ثروت خود را از طريق حرکت بر خلاف روندهاي معمول بازار و سرمايه‌گذاري روي شرکت‌هايي که از چشم ساير سرمايه‌گذاران دور مانده‌اند، به‌دست آورده‌ است. بافت مي‌گويد: درها را ببنديد تا راز ثروتمند شدن را به شما بگويم؛ سعي کنيد وقتي ديگران بزدل هستند، جسور باشيد و برعکس وقتي ديديد ساير ثروتمندان خيلي حريص و جسور هستند شما عقب‌نشيني کنيد و محتاط باشيد.

3-ترسو و خجالتي نباشيد
    کم‌رويي و ترس براي ثروتمندان آينده خصوصيات خوبي نيستند. اگر مي‌خواهيد ثروتمند شويد، بايد آن‌قدر جسور باشيد تا بتوانيد فرصت‌ها را شکار کنيد حتي اگر انديشه‌هايتان از نظر خيلي‌ها احمقانه به‌نظر برسد. اين خصوصيت ريسک‌پذيري براي الي برود، بنيانگذار موسسه KB Homes که اکنون ۷ ميليارد و ۱۰۰ ميليون دلار ثروت دارد، منشا موفقيت‌هاي بسياري شد. وي مي‌گويد: هيچ‌کس تابه‌حال با محتاط بودن و خجالتي بودن نتوانسته ميلياردر شود. من وقتي ۲۲ سال داشتم، فکر مي‌کردم تصميم اشتباهي مي‌گيرم که از شغلم در موسسه CPA استعفا کرده و به ساخت و ساز مشغول مي‌شوم چون آن زمان هيچ چيز از ساخت و ساز نمي‌دانستم. اما بعضي وقت‌ها، احمقانه‌ترين تفکرات آنهايي هستند که بيشترين سود را براي شما دارند.

مارس مي‌گويد: اگر مي‌خواهيد ثروتمند شويد، بايد بدانيد چگونه توليد کنيد. بنابراين نبايد دنبال کسي باشيد که براي شما محصولي توليد کند که شما را ثروتمند کند.

4-فرصت‌طلب و موقعيت‌شناس باشيد
    اريک اشميت، مديرعامل سابق و مدير اجرايي کنوني گوگل که ۱۰ ميليارد دلار ثروت خالص دارد مي‌گويد: موفقيت بزرگ بعضي وقتها مانند شانس است، اما مهم‌تر از همه اين است که چگونه اين فرصت را مال خود کنيد. اشميت خودش گوگل را تاسيس نکرده اما به حدي باهوش بوده که در سال ۲۰۰۱ ميلادي به پيشنهاد کار کردن در اين کمپاني پاسخ مثبت بدهد. اشميت مي‌گويد: يکي از بزرگ‌ترين بخش‌هاي موفقيت اين است که در زمان و موقعيت مناسب باشيد. اشميت توصيه مي‌کند: خودتان را با داشتن برنامه اذيت نکنيد. همه برنامه‌هاي خود را دور بريزيد.
    0
    نکات خیلی عالی بود اما یکی از راه هایی که باعث میشه ما به ثروتمند بشیم اینکه اولا تفکر ثروتمند بودنو توی خودمون تقویت کنیم و نکته بعدی هم اینکه از یک مشاور مالی حرفه ای کمک بگیریم . چون بازارهای مالی پیچیدگی های خاص خودشون رو دارن و اگر بدون دانش و استفاده از مشاور وارد هر کدوم از بازارهای مالی بشیم یا اینکه کسب وکاری رو راه بندازیم امکان شکستمون خیلی بیشتر از موفقیته. این سناریو متاسفانه خیلی توی ایران تکرار میشه . چون ما ایرانیا اصولا تصورمون اینکه خودمون همه چیز دان هستیم و نیازی به کمک و مشاوره و آموزش نداریم.
    من خودم از مشاوره های آکادمی وحید کریمی استفاده کردم. واسه من که واقعا مفید بود ان شاالله واسه بقیه هم مفید باشه.
    0
    برای کسب ثروت به نظر من افزایش هوش مالی یکی از راهکارهای موثر است.
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری موضوع

اشتراک گذاری موضوع