PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برای موهای آسیب دیده کراتینه مو مناسب تر است یا بوتاکس مو؟

ahmad_am
2019/06/03, 18:36
در این مقاله دو شخصیت فرضی به اسم مریم و سارا داریم که میخواهیم از طریق آنها فرق بین کراتینه و بوتاکس مو را بیشتر برای شما جا بندازیم.
مریم موهایش را کراتین کرده و سارا موهایش را بوتاکس کرده است. تفاوت آنها در چیست؟
مریم موهای قهوه ای مایل به زردی دارد که کمی فر است . او قبلا از محصولات شیمیایی و رنگ ها استفاده نکرده و مو هایش طبیعی و سالم هستند. مریم برای پیدا کردن یک راه حل برای نرم کردن موهایش به سالن ما آمد و به ما گفت که بعد از شستشو موهایش طولی نمی کشد که زبر و فر می شوند. ما به مریم پیشنهاد دادیم که مو هاش رو کراتینه کند.
سارا ۲۲ سال دارد. او همیشه با موهای وزوزی و خشک و حشتناک به سالن می آید. من واقعا نمیتوانم سطح آشفتگی موهایش را توصیف کنم. از وقتی که ۱۷ ساله بوده شروع به رنگ مو با رنگ های صنعتی و شیمیایی کرده و حدود دو سال است که ریزش مو پیدا کرده است. نمی دانم که می توانید حالت موهای او را تصور کنیدیا نه؟ می دانید چگونه برگ های خشک در پاییز به راحتی می شکنند؟ این وضعیت موهای سارا بود. این شلوغ ترین موهایی بود که من تا به حال در تمام حرفه های آرایشگری ام دیده ام. مو های فوق العاده آسیب دیده ای داشت. ما به سارا پیشنهاد دادیم که از بوتاکس استفاده کند.
بوتاکس مو یا کراتینه مو؟ مساله این است! و این همان سوالی است که هر مشتری در سالن از من دارد.
آنها یک درمان از من می خواهند که از شر وزی و فر مو خلاص شوند و موهای خود را مانند موهای یک مدل معروف درست کنند، اما نمی دانند چه درمان هایی برایشان مناسب است؟
خب، کدام بهتراست؟ کدام یک برای موهای شما مناسب تر است؟ کدام یک گرانتر است؟
در این مقاله، ما در مورد تفاوت ها و شباهت هایی که در روش های کراتین و بوتاکس داریم صحبت می کنیم. سپس شما می توانید بهترین روش را برای درمان موهای خود انتخاب کنید.

چه تفاوت هایی بین بوتاکس و کراتینه کردن است؟
تفاوت بین دو روش فراتر از نتایج آن است. مهم ترین تفاوت مواد تشکیل دهنده ای است که در هر یک از این درمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. عنصر اصلی درمان در صاف کردن مو ها با کراتین فرمالدئید نامیده می شود. فرمالدئید ماده ای سرطان زا است که نمی تواند به مقدار زیاد مورد استفاده قرار گیرد (و همچنین به دلیل ممنوعیت توسط سازمان های نظارتی) در مواد درمانی مو موجود در بازار، ماده فرمالدئید در آن ها به مقدار کم استفاده شده است.
بوتاکس مو درمانی است که در آن از فرمالدئید و سایر مواد شیمیایی که برای سلامت ما خطرناک است، استفاده نمی شود و برای سلامتی ما مضر نیست.
چه کسی بیشتر به درمان مو با کراتین نیاز دارد؟
کراتینه مو بهترین انتخاب برای موهای فر و وز و خشک است. آیا موی مریم را به یاد می آورید؟ کراتین انتخاب خوبی برای صاف کردن موهای مریم است. موهای درخشان تمایل دارند در شرایط مرطوب یا زمانی که درجه حرارت تغییر می کند، وز شود. کراتین به کنترل آن کمک می کند.

چه کسی بیشتر به درمان کراتینه مو نیاز دارد؟
https://deterland.com/wp-content/uploads/keratin-hair-2.jpg
کراتینه مو بهترین انتخاب برای موهای فر و وز و خشک است. آیا موی مریم را به یاد می آورید؟ کراتین انتخاب خوبی برای صاف کردن موهای مریم است. موهای درخشان تمایل دارند در شرایط مرطوب یا زمانی که درجه حرارت تغییر می کند، وز شود. کراتین به کنترل آن کمک می کند.

چه کسی بیشتر به درمان موی BOTOX نیاز دارد؟
بوتاکس مو

بوتاکس مو درمانی ایده آل برای افرادی است که موهای آسیب دیده دارند و بارها موهای خود را رنگ نموده اند و به موهای خود آسیب زده اند. این یک درمانی است که در سطح ساختاری بیشتر عمل می کند. ما قبلا مشخص کردیم که درمان های کراتین برای موهای وز و سالم هستند، در حالی که درمان با بوتاکس می تواند بر روی هر نوع مو، صاف و فر و وز یا موج دار انجام شود و می توان آن را در موهای نازک و ضخیم انجام داد.

توجه:
درمان کراتین برای زنان باردار توصیه نمی شود، در حالی که درمان بوتاکس می تواند توسط آنها استفاده شود. (با این حال، توصیه می شود ابتدا با پزشک خود مشورت کنید)

چه تفاوت هایی در نتایج کراتینه و بوتاکس مو وجود دارد؟
بزرگترین تفاوت در نتایج هر دو درمان، خود نتایج و خروجی آن از نظر ظاهری هستند. هنگامی که در مورد نتایج این دو صحبت می کنیم من همیشه یک نقطه برای جدا کردن نتایج قابل مشاهده از ساختارهای آن می گذارم. نتایج قابل توجهی با قسمت زیبایی شناسی مو مواجه است. درخشش، ابریشمی بودن و صاف بودن از ویژگی و نتایج قابل مشاهده و بصری آن ها هستند.
سپس نتایج ساختاری که با ساختار درونی موها مرتبط است. به طور گسترده ای می توان گفت که کراتین بیشتر بر روی بخش زیبایی شناسی مو تمرکز می کند ولی بوتاکس بر بخش ساختاری مو تمرکز دارد.
هدف بوتاکس مو در واقع ترمیم ساختار آسیب دیده مو است. تغییرات از داخل داده می شوند. نتیجه یک مو صاف است که در واقع سالم تر و صاف تر از قبل است. بوتاکس مو را مرطوب و بازسازی می کند و به مو حجم می دهد.
هدف از کراتینه مو برگرداندن کراتین از دست رفته مو به حالت طبیعی آن است و این درمان باعث می شود که مو صاف و بدون وز شود.

قیمت کراتین و بوتاکس

معمولا قیمت بوتاکس بالاتر است زیرا انحصاری تر بوده و پیدا کردن سالن هایی که این درمان را ارائه می دهند سخت تر است و به همین دلیل گران تر است.

شباهت کراتینه و بوتاکس مو در چیست؟
فرایند هر دو درمان بسیار شبیه هم است. معمولا در هر دو حالت اولین کاری که باید انجام دهید شستشو مو با شامپو است. ما از این شامپو برای خلاص شدن از تمام کثیفی ها و چربی هایی که در سر باقی مانده است استفاده می کنیم. سپس درمان را انجام می دهیم و اجازه می دهیم چند دقیقه بر روی سر بماند. هر دو درمان را می توان در خانه انجام داد.
اگر شما تصمیم به انجام هر یک از این دو روش در خانه دارید، مهم است که ابزار مناسب داشته باشید.

نتیجه گیری
قیمت و نام درمان مهم نیست. آنچه واقعا مهم است نیاز موی شماست. اینکه موی شما در چه وضعیتی قرار دارد؟ و اینکه می خواهید مویتان در نتیجه چطور شود؟
این ها چیزهایی هستند که مهم هستند و واضح است که قیمت هنگام انتخاب درمان نباید مهم باشد.
من یک آرایشگرم و روزی نیست که در سالن کسی از من نپرسد چه نوع درمانی برای موهای من توصیه می کنید؟ کدام درمان بهتر است؟ من پول زیادی ندارم، چه نوع درمانی برای موهایم انجام دهم که زیاد گران نباشد.
در واقع همه این سوالات اشتباه هستند.
سؤال درست این است: «چه نوع درمانی باید براساس نیازهای موی خودم به کار ببرم؟»
این سوال درستی است که باید از آرایشگر خود بپرسید.
و اگر شما این سوال را نپرسید، ممکن است شما با درمانی مواجه شوید که برای نیازهای موی شما مناسب نباشد و هفته آینده دوباره به سالن بروید.
۲ سوال اصلی که قبل از درمان موهایتان باید از خود بپرسید
تفاوت کراتینه و بوتاکس مو

قبل از انتخاب یکی از این دو روش، دو پرسش اساسی وجود دارد.
۱- حالت فعلی موهای شما چیست؟
اگر موهای شما بیش از حد آسیب دیده، شکننده و یا ریزش دارد، توصیه من به شما، درمان بوتاکس است.
اگر موهای شما در شرایط خوبی قرار داشته باشد، اما شما می خواهید آن را بهتر کنید یا از فر خلاص شوید، من توصیه می کنم درمان کراتین انجام دهید.
۲- نتایجی که امیدوار هستید از درمان مو به دست آورید چیست؟
در اینجا، اساسا دو گزینه وجود دارد.
اگر می خواهید ظاهر موهایتان را تغییر دهید، کراتین را توصیه می کنم، به عنوان مثال، برای افرادی که واقعا موهای فرفری دارند و می خواهند موهای صافی را داشته باشند.
اگر شما می خواهید ظاهر موهایتان حفظ شود و تغییری نکند، من توصیه می کنم که درمان بوتاکس باشد.به عنوان مثال، برای افرادی که موهای وز دارند اما می خواهند فری مو را حفظ کنند. اگر می خواهید ظاهر اصلی موی خود را حفظ کنید و ساختاری موهایتان را درمان کنید، توصیه من درمان بوتاکس است.
نظر و تجربیات شما راجع به کراتینه مو و بوتاکس مو چیست؟
آیا تا به حال هیچیک از این درمان ها را آزمایش کرده اید؟
آیا شما نتایج خوبی داشته اید و راضی بوده اید؟
آیا شما هنوز در مورد اینکه از چه روشی استفاده کنید شک دارید و هنوز نمی دانید کدام یک برایتان بهتر است؟
خوشحال می شویم جواب ها و نظر هایتان را با ما به اشتراک بگذارید.
منبع:‌ تفاوت بوتاکس مو و کراتینه مو چیست؟ (https://deterland.com/difference-between-hair-botox-and-hair-keratin/)

mahsa7226
2020/06/10, 01:23
برای خرید گینر (http://pisharan.com/Product/Category/254/%DA%AF%DB%8C%D9%86%D8%B1) و کراتین (http://pisharan.com/Product/Category/253/%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D9%86) آیا فروشگاه اینترنتی معتبری هم هست؟

parniahair
2020/10/25, 18:14
خدمات کراتینه مو (https://parniahair.ir/hair-keratin/)، پیشنهادی مناسب برای افرادی است که موهای وز و آسیب دیده دارند. این روش باعث زیبایی و سلامت هر مویی می شود. کراتین، پروتئینی است که باعث درخشندگی و صافی مو می شود. برای ترمیم موهای آسیب دیده نیز از کراتین استفاده می شود.