PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : محتوا برای پاسخ به کاربران

topsite
2019/02/13, 17:25
محتوا
اگر به دنبال روشی سریع در تهیه‌ محتوا برای دستیابی به اسنیپت‌ های ویژه هستید، این مقاله مناسب شما نیست، اما اگر به دنبال جدیدترین نتایج و تاکتیکی هوشمندانه برای افزایش شانس به دست آوردن یک اسنیپت هستید، مطمئناً در جای درستی هستید.

محتوا در فارسی منجر به دریافت اسنیپت نمی‌شود. این موضوع را ما در زبان‌های با خط مشابه مانند عربی هم تست کرده‌ایم و در آن زبان‌ها هم اسنیپت برای مطالب به دست نمی‌آید. اگر در این زبان‌ها موردی خلاف این موضوع دیدید ما را در بخش کامنت‌ها در جریان بگذارید. اما محتوایی که در جهت به دست آوردن اسنیپت‌ها نوشته شود ویژگی‌هایی دارد که می تواند هر خواننده‌ای را به سرعت جذب آن محتوا تولید شده کند. از این رو نوین مارکتینگ این مطلب را از وبسایت ماز ترجمه کرده است و در اختیار شما قرار می‌دهد. این موضوع برای ما یک هدف است که محتوا باید برای مخاطب باشد نه موتور‌های جستجو از این رو فارغ از این که نتیجه نهایی چه می شود می‌توانید از این مطلب نوین مارکتینگ برداشت بسیار قوی انجام دهید.

مشابه روزنامه نگاران، روش هرم معکوس نوشتن، کمک بزرگی برای تولید محتوا (https://novinmarketing.com/generate-content/) بین‌المللی، متقاعد کننده و قدرتمند است که می‌تواند رتبه‌ی شما را برای جستجوی عبارات مختلف افزایش داده و به طور همزمان بیش از یک اسنیپت را به ارمغان بیاورد.

در این مقاله دکتر پِته (Pete) این روش را به شما می‌آموزد.

سلام، هواداران سایت ماز، دکتر پته اینجاست. من پژوهشگر بخش تجارت در ماز هستم. ما در یکی دو سال گذشته در پست‌های وبلاگی و البته درباره‌ اسنیپت‌های ویژه صحبت کرده‌ایم.

اسنیپت‌های ویژه گونه‌ای از پاسخ‌ها است که نکات اصلی را در خود دارند. یک جعبه‌ پاسخ ساده که در ادامه‌ آن هم متن و هم لینک مربوطه را خواهید دید. در چند هفته‌ قبل، بریتنی چند مقاله‌ی عالی با عنوان‌های “چگونه درباره‌ی اسنیپت‌های ویژه تحقیق کنیم و چگونه به دنبال سؤالی خوب برای پاسخ دادن باشید” نوشته است. برای خواندن این مقالات می‌توانید به وبسایت ماز رجوع کنید اما من می‌خواهم درباره‌ی چیزهایی با شما صحبت کنم که تا به حال زیاد مورد بحث قرار نگرفته است.

چگونه برای گرفتن پاسخی مناسب از نظر رتبه و بازدید کننده، محتوا بنویسیم؟

روش هرم معکوس برای نوشتن محتوا
برای من، به عنوان کسی که در بازار محتوا مشغول فعالیت است و دلش نمی‌خواهد به ترفندهای تولید محتوا فکر کند، نوشتن این مطلب سخت است. از این می‌ترسم که به کاربران ترفندهایی را آموزش دهم که با آن محتوا ضعیف و کم ارزش بنویسند. اما تکنیکی وجود دارد که به نظر من برای اسنیپت‌های ویژه بسیار کاربردی است و آن نوشتن به صورت سوال و پاسخ است. این روش از دنیای روزنامه نگاران می‌آید و همین موضوع عامل اعتماد بیشتر به آن است. بنابراین امروز در این باره با شما صحبت می‌کنم. این ترفند هرم معکوس نامیده می‌شود.

با عنوان مطلب شروع کنید
این مورد مشابه این مثال است: زمانی که شما، به عنوان یک خبرنگار، داستانی را می‌نویسید، با اصل مطلب شروع می‌کنید. شما اصل موضوع را معرفی می‌کنید. این خارق العاده است که شما داستانی با عنوان «پنگوئن‌ها از بانکی سرقت کردند» دارید که می‌تواند داستانی قدرتمند شود و می‌خواهیم اصل مطلب درست پیش روی شما باشد. پنگوئن‌ها از یک بانک دزدی کرده‌اند، این همه چیزی است که لازم دارید بدانید. چیزهایی در رابطه با این عنوان و حقیقتی که منجر به چاپ آن شده است، عاملی برای خرید هر روزنامه‌ای است. ما اشتراک روزنامه را نداشتیم ولی آن را می‌خریم. مطمئنا در دنیای وب، باید به سرعت توجه مخاطب را جلب کنید. باید آن‌ها را به سایت بیاورید. باید مطلبی با چنین عنوانی داشته باشید.

محتوا

وارد جزییات شوید
هدایت درست عنوان مطلب باعث می‌شود که مخاطبان به داخل سایت بیایند و با بررسی کردن معلوم می‌شود توجهشان به مطلب جلب می‌شود یا نه. در هرم معکوس، محتوا را به بخش‌های کوچک‌تر تبدیل می‌کنید. سپس وارد جزئیات می‌شوید. در مثال سرقت از بانک پنگوئن‌ها؛ محتوا شما باید درباره تعداد پنگوئن‌هایی که در آنجا بودند؛ از چه بانکی سرقت کردند و چه مقدار پول به سرقت بردند؛ صحبت کند.

به پس زمینه موضوع بپردازید
پس از آن باید به پس زمینه‌ی موضوع برسید. در این مورد باید درباره‌ تاریخچه‌ خلاف‌های پنگوئن‌ها در امریکا؛ ارتباط پنگوئن‌ها با مافیا؛ اطلاعاتی درباره‌ فرهنگ پنگوئن‌ها و برنامه‌ای که برای برخورد با آن داریم؛ بنویسید. سپس باید وارد حدس و گمان شوید و مواردی که به عنوان یک متخصص می‌دانید را به محتوا خود بیفزایید.